Продавець Plodsad - інтернет-магазин саджанців та агротоварів. розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1335 відгуків
Plodsad — магазин для садоводов, огородников и дачников
+380 (68) 600-07-99

Як вкривати молодий виноград на зиму

Як вкривати молодий виноград на зиму

У нашій країні можна зустріти самий різний виноград, в тому числі і сорти, що вимагають приховування на зиму. На щастя, сам процес досить простий. Досить укутати молоді лози в утеплювач, а також зафіксувати конструкцію. Якщо вас цікавить, як прикрити молодий виноград, ми розповімо прямо зараз. Зазвичай саджанці пригинаються до землі і ховаються чим-небудь після попередньої підготовки до зимівлі. В цьому випадку оптимально використовувати не тільки підручні матеріали, а й сучасну двосторонню плівку.

Більш зрілі кущі можна залишити на шпалерах. Як захист можна використовувати агроволокно.

У досвідчених виноградарів існує маса власних, перевірених часом, ідей, ніж вкрити виноград. У даній статті ви дізнаєтеся, що входить в підготовку до зимівлі і як укрити лозу без прикопування.

 

 

 

 

Подготовка сорта требующего укрывания к зимовке

 

Перш ніж вкрити молодий виноград сорту, що вимагає приховування, необхідно провести підготовку рослини до зимівлі. Вона включає в себе всього кілька етапів, проте їх вкрай важливо виконати:

 

  • обрізка куща (можна починати відразу після збору врожаю);
  • видалення залишилися, а також опалого листя;
  • пов'язування лози в пучки і, якщо необхідно, пригибание до землі;
  • фіксація рослини в зручному для роботи положенні;
  • обробка рослини мідним купоросом або іншими дезінфікуючими засобами;

 

Неприбрані осіннє листя є благодатним середовищем для бактерій і грибків, а молоді пагони тільки даремно витрачають сили куща (взимку вони все одно загинуть і стануть так само небезпечні, як і листя).

У пучки виноград пов'язують на зиму, щоб зменшити площу, що вимагає укриття. До речі, пригинати до землі необов'язково. Це залежить від типу куща. Є виноград, сформований таким чином, що укласти його вже не вийти. Тут вам на допомогу прийде плівка, агроволокно. Коріння можна захистити за допомогою мульчування або прікапиванія.

 

 

 

Чим і як укрити молодий виноград без прикопування

 

Відповідаючи на питання, чим вкривати молодий виноград, можна сміливо сказати: практично всім. Наприклад, землею, руберойдом, соломою, ялиновим гіллям і так далі, аж до старого пухової ковдри. Однак у всьому є свої нюанси. Сорти, які потребують укривання, бояться не тільки негативних температур, а й підвищеної вологості. Тому утеплювачі, які активно вбирають воду, не можна використовувати без додаткової вологоізоляції. Для цих цілей можна використовувати спеціальну плівку, яка випускає пар зсередини, але перешкоджає проникненню води до лозам.

Розглянемо кілька найпопулярніших методів. В принципі, вони дуже схожі. Необхідно укласти від 20 см утеплювача поверх зафіксованих лоз:

 

  • укриття землею є дуже ефективним, але трудомістким, причому грунт доведеться часом додавати;
  • солома, лапник, скошена трава і опале листя не варті нічого, якщо ви збираєте їх у найближчому лісі чи на власній ділянці, але вимагають додаткової фіксації.

 

Зверніть увагу, що органічні утеплювачі підходять не тільки для зігріву виноградних пагонів, але і для різних шкідників. Якщо ви використовуєте солому, не забудьте розкласти пастки для гризунів і особливо ретельно обробити всі знезаражувальним засобом.

Окремо стоїть такий нетканий матеріал, як агроволокно. Його можна використовувати для підготовки до зими без прікапиванія. В цьому випадку вертикально стоїть кущ просто замотується в агроволокно, а прикореневій круг рясно мульчують.

 

 

 

 

Агроволокно і плівка: чим вкривати виноградний кущ

 

Пленка идеально подойдет, чтобы укрыть молодой куст винограда, зафиксированный на земле. Ее необходимо использовать в комплекте с другими утеплителями: лапником, снегом (если он есть). Однако крайне важно уложить пленку правильной стороной. Если ошибиться, виноградные лозы погибнут. Срок эксплуатации такого материала для сортов, требующих укрывания, не ограничивается одним сезоном. А если учесть, что при хранении пленка занимает минимум места, она является наиболее очевидным ответом на вопрос «чем укрывать молодой виноград на зиму» без прикапывания землей.

 

 

С другой стороны, агроволокно тоже имеет свои преимущества. Оно идеально для сооружения изоляции прямо на шпалерах. Агроволокно является воздухопроницаемым и крайне простым в работе. Разнообразие ширины рулонов, предлагаемых на отечественном рынке, позволяет подобрать типоразмер под конкретные нужды.

Самым сложным в процессе укрытия винограда на зиму является точно угадать момент, в который пора приступать к работе. Точной даты нет, так как осенняя погода может отличаться в разных регионах. Специалисты рекомендуют укрыть молодые побеги до заморозков, а более зрелые — спустя 1 – 3 дня.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner