Продавець Plodsad - інтернет-магазин саджанців та агротоварів. розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1335 відгуків
Plodsad — магазин для садоводов, огородников и дачников
+380 (68) 600-07-99

Якісна осіння обробка хвойних дерев - основні нюанси

Якісна осіння обробка хвойних дерев - основні нюанси

Багато прикрашають свої прибудинкові ділянки, а також дачі благородним ялівцем, стрункою туями. Також користуються популярністю ошатні ялинки і ароматні сосни. Не варто забувати, що всі ці рослини зажадають певного догляду. Так, протягом весни - літа потрібно буде вносити добрива для хвойних, а також здійснювати формувальну обрізку (якщо вам подобаються строгі геометричні форми).

 

 

Однак восени теж буде потрібна спеціальна обробка. Зокрема, потрібна підгодівля перед періодом спокою і обприскування фунгіцидом в якості профілактики перед вологим і холодним сезоном.

Ми розповімо, як позбутися від пожовтіння хвої (і що воно може означати), а також коли і в якому порядку слід вводити добрива і захисні засоби у осінній період.

 

 

 

Обробка хвойних від пожовтіння в осінній період

 

Пожовтіння ялівців і сосен може мати кілька причин. Причому кардинально протилежних. У першому випадку мова може йти про дефіцит корисних речовин або захворюваннях. Тут необхідні добрива для хвойних, а також обприскування фунгіцидами. Однак причина може бути набагато простіше. Хоча ми і називаємо ялинки і туї вічнозеленими, їх хвоя зовсім не вічна. Залежно від конкретного сорту рослини, вона живе від 3 до 7 років (в середньому). Після закінчення цього терміну, голки починають жовтіти і обсипатися. В цьому випадку причин для занепокоєння немає, адже рослина в повній нормі.

Тому, якщо ви помітили, що ялівець, туя або сосна помітно пожовкли в осінній період, скоріше за все немає ніяких причин для занепокоєння. Причому остання буде втрачати саме голки, а перші два рослини - цілі гілочки. Правда, опадати вони не будуть, але висохнуть.

 

 

В цьому випадку необхідно озброїтися секатором і акуратно видалити відмерлі гілочки. Адже крім псування зовнішнього вигляду рослини, вони є сприятливим середовищем для розвитку грибків і бактерій. Після завершення гігієнічної обрізки, корисно внести підгодівлю і провести обробку цих хвойних фунгіцидом.

До речі, восени можна видаляти, тільки сухі мертві гілочки. Для формувальної стрижки краще дочекатися весни.

Однак якщо від пожовтіння страждають ялинки або ялиці, впору бити тривогу. На відміну від інших хвойних, вони «линяють» потихеньку круглий рік, тому занадто рясний «хвоепад» є поганою ознакою.

 

 

Обприскування фунгіцидом сосен, ялинок, ялівцю, туї

 

На даний момент існує хороший вибір комплексних препаратів, яким можна обприскувати ялинки, ялівці, сосни, туї або інші подібні рослини. Вони можуть включати в себе, як дезінфікуючі компоненти, так набір мікроелементів, необхідний для росту в цілому. Однак досвідчені садівники предпочитаются двоетапний підхід. Водорозчинне добриво для хвойних вводиться шляхом поливу. Це забезпечує більш повне поглинання підгодівлі і підвищену ефективність обробки.

Обробка фунгіцидом проводиться шляхом обприскування. При виборі якісного кошти, достатньо однієї процедури.

Для обприскування хвойних вам буде потрібно:

 

  • відповідний препарат;
  • обладнання;
  • засоби індивідуального захисту.

 

Фунгіцид захистить ваш вічнозелені рослини від шкідників і хвороб, які особливо небезпечні для декоративних садових сортів з щільною кроною.

 

 

При роботі з добривами і лікарськими розчинами, необхідно ретельно дотримуватися інструкції. Кожен надійний виробник вказує докладну інформацію по способу обробки, а також розрахунку дозування. Пам'ятайте, що відхилення від рекомендованої дози може зробити розчин марним або навіть шкідливим.

 

 

Підживлення добривами хвойних рослин в осінній період

 

Хоча вічнозелені туї, ялинки і ялиці здаються більш стійкими до негативного впливу факторів навколишнього середовища, це враження ілюзорно. Сосни та інші хвойні рослини також потребують регулярного внесення добрив. Особливо, якщо грунт їм не зовсім підходить. Але навіть коли туя або ялівець росте на ідеальному для хвойних грунті, не варто забувати про підгодівлі. Обробка здійснюється протягом весни, літа, а також осені.

Причому внесення добрив перед зимою має здійснюватися не пізніше вересня або початку жовтня. В принципі, термін може і зрушуватися. Все залежить від особливостей вашого регіону. Там, де заморозки наступають не раніше грудня, добриво для хвойних можна вносити пізніше. Головне не забувати, що приблизно через 2 - 4 тижні потрібно встигнути провести обприскування рослин фунгіцидом. І це теж потрібно зробити до настання зимових холодів.

 

 

Пам'ятайте, що своєчасний грамотний догляд з березня по жовтень (обрізка, підживлення і т.д.) захистить ваші ялинки і сосни від пожовтіння, так що вони будуть красиві і здорові цілий рік.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner